Proces tworzenia dobrego projektu wzoru w programie Illustrator może czasami okazać się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy.
Proces tworzenia dobrego projektu wzoru w programie Illustrator może czasami okazać się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy.
Ponieważ wiem, że wiele osób boryka się z tworzeniem wzorów, postanowiłem zebrać ten szczegółowy artykuł, który powinien pomóc ci dowiedzieć się, jak zrobić wzór w programie Illustrator.
Ponieważ wiem, że wiele osób boryka się z tworzeniem wzorów, postanowiłem zebrać ten szczegółowy artykuł, który powinien pomóc ci dowiedzieć się, jak zrobić wzór w programie Illustrator.
Niezależnie od tego, czy tworzysz wzór półtonów programu Illustrator, wzór kropek programu Illustrator, wzór vintage programu Illustrator, a może nawet wzór akwareli programu Illustrator, musisz pamiętać o kilku kluczowych aspektach, jak zobaczymy poniżej chwile.
Niezależnie od tego, czy tworzysz wzór półtonów programu Illustrator, wzór kropek programu Illustrator, wzór vintage programu Illustrator, a może nawet wzór akwareli programu Illustrator,
Od tego, jak korzystać z próbek wzorców Adobe Illustrator, po tworzenie powtarzającego się wzoru w programie Illustrator, a nawet jak skalować wzór w programie Illustrator lub jak obracać wzór w programie Illustrator, stopniowo nauczymy się projektować wzorki w programie Illustrator i dostosowywać je, jeśli potrzebować.
Od tego, jak korzystać z próbek wzorców Adobe Illustrator, po tworzenie powtarzającego się wzoru w programie Illustrator, a nawet jak skalować wzór w programie Illustrator lub jak obracać wzór w programie Illustrator, stopniowo nauczymy się projektować wzorki w programie Illustrator i dostosowywać je, jeśli potrzebować.
Nie zapominaj też, że zawsze możesz rozszerzyć swoją bibliotekę wzorów, przechodząc do GraphicRiver, gdzie znajdziesz duży wybór wzorów wektorowych.
Nie zapominaj też, że zawsze możesz rozszerzyć swoją bibliotekę wzorów, przechodząc do GraphicRiver, gdzie znajdziesz duży wybór wzorów wektorowych.
1. Czym są wzorce?
1.
Zanim zaczniemy zagłębiać się w sam artykuł, poświęćmy kilka chwil i zobaczmy dokładnie, czym jest wzór.
Według Google, uważa się, że rzeczownik pochodzi od średnioangielskiego patrona używanego w latach 1325-1375, który określał „osobę, która udziela finansowego lub innego wsparcia innej osobie, organizacji lub sprawie”. Ten „patron” był uważany za postać wybitną, dającą przykład do naśladowania.
Zmiana drugiej sylaby nastąpiła w XVI wieku, kiedy wzór stał się własnym słowem, noszącym znaczenie „powtarzającego się wzoru dekoracyjnego”, tym samym oddzielając się od wcześniejszego znaczenia.
Dzisiaj myślimy o wzorze jako:
Z punktu widzenia projektu wzór składa się z wielu powtarzających się płytek graficznych, które nakładają się na siebie, tworząc jednolitą kompozycję.
Biorąc to pod uwagę, wzorce przejęły wiele branż, stając się misterną częścią naszego codziennego życia, co zwiększyło zainteresowanie procesem ich tworzenia.
2. Co tworzy dobry wzór?
2.
Aby wzorzec „działał”, istnieje kilka kluczowych wymagań, które należy wziąć pod uwagę przy opracowywaniu rzeczywistego projektu.
Zrób to bezproblemowo
Kluczową sztuczką dobrego projektu wzoru jest sprawienie, by wyglądał bezproblemowo, co przekłada się na płynne przejście na całej jego powierzchni, bez widocznych przerw między powtarzającymi się płytkami.
Zwykle osiąga się to poprzez prawidłowe umieszczenie powtarzających się elementów, które muszą być równomiernie rozłożone na różnych krawędziach płytki. Jeśli używasz koloru tła, musisz upewnić się, że same płytki są „sklejone” ze sobą, aby nie było między nimi żadnych białych przerw.
Jeśli projektujesz prosty wzór, zwykle nie stanowi to poważnego problemu, ale jeśli tworzysz coś bardziej złożonego, możesz potrzebować przemyśleć położenie niektórych kształtów lub elementów podczas komponowania.
Innym aspektem, który musisz śledzić, jest nakładanie się kształtów lub elementów kompozycji, aby nie było żadnych anomalii projektowych spowodowanych nieprawidłowym nakładaniem się kształtów, które stają się jeszcze bardziej wyraźne, gdy kafelki zostaną umieszczone obok siebie .
Jeśli używasz panelu Opcje wzoru do wykonywania całej ciężkiej pracy, nie powinno to stanowić problemu, ale jeśli idziesz w sposób ręczny, upewnij się, że umieszczając określony element na jednej krawędzi, dodajesz identyczną kopię na przeciwległym, upewniając się, że zachowujesz tę samą odległość i trajektorię od krawędzi powierzchni odniesienia i samego oryginalnego kształtu.
Kolor to kolejna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę, dążąc do jednolitej kompozycji, ponieważ nie chcesz skończyć z kształtem, który używa określonego koloru na jednym końcu i zupełnie innej wartości na przeciwnej połowie.
Prawdopodobnie tak się nie stanie, jeśli używasz panelu Opcje wzoru do odsuwania kafelków, ale jeśli wybierzesz bardziej ręczną drogę, gdzie musisz umieścić każdy powtarzający się element na krawędziach maski przycinającej, możesz chcieć dokładnie sprawdź projekt wzoru przed przejściem do przodu.
Biorąc to pod uwagę, będą sytuacje, w których narzędzie Opcje wzoru nie będzie w stanie stworzyć dokładnie takiego projektu wzoru, jaki sobie wyobraziłeś, więc kiedy tak się stanie, upewnij się, że uważnie obserwujesz wszelkie anomalie, które mogą wystąpić.
Dąż do równowagi
Po upewnieniu się, że wzór spełnia pierwsze wymagania, musisz cofnąć się o krok i dokładnie przyjrzeć się równowadze kompozycji, aby dowiedzieć się, czy projekt wymaga dostosowania.
Aby osiągnąć równowagę, musisz wziąć pod uwagę trzy różne aspekty:
Każdy z komponujących się kształtów czy elementów powinien być tworzony w relacji do swoich sąsiadów, aby w końcu harmonijnie współistniały, nie dając wrażenia, że rywalizują ze sobą o uwagę. Innymi słowy, nie ustawiaj jednego elementu malutkiego, a następnie układaj go obok dużego, ponieważ wzrok widza może przeskoczyć prosto na ten drugi, ignorując mniejszy.
Upewnij się również, że jeśli masz elementy o różnych rozmiarach, są one rozmieszczone w sposób, który wygląda naturalnie, tak aby po powtórzeniu płytki powstał wyraźny, czytelny wzór.
Podczas pracy nad głównym kafelkiem powtarzalnym zawsze upewnij się, że kolory dobrze ze sobą współgrają. Upewnij się również, że równomiernie rozmieszczasz kolory, ponieważ nie chcesz, aby dwa lub wiele powtarzających się kolorów znajdowało się blisko siebie.
Umieszczając różne kształty/elementy dekoracyjne, przejdź przez kilka różnych wariantów, aby upewnić się, że znalazłeś właściwe miejsce dla każdego z nich. Jest to bardzo ważne, ponieważ, podobnie jak w przypadku kolorów, nie chcesz, aby te same kształty/elementy były ułożone bardzo blisko siebie, co może stworzyć dziwnie wyglądający wzór.
3. Jak uzyskać dostęp do domyślnych wzorców programu Illustrator
3.
Teraz, gdy omówiliśmy niektóre z bardziej ogólnych aspektów, jeśli chodzi o wzorki, zagłębmy się nieco głębiej, przyglądając się dostępnym projektom wzorków znalezionym w programie Illustrator i zobaczmy, jak faktycznie możemy z nich korzystać.
Samo oprogramowanie zawiera kilka interesujących wzorów, które można znaleźć, otwierając panel Próbki, a następnie klikając jego menu Biblioteki próbek.
Pojawi się nowe menu rozwijane, na dole którego znajdziesz kategorię o nazwie Wzory, która sama jest podzielona na trzy podkategorie.
Jak tylko wybierzesz podkategorię, pojawi się nowe okno biblioteki próbek, dając podgląd wszystkich dostępnych wzorów wzorów.
4. Jak korzystać z domyślnych wzorców programu Illustrator
4.
Aby użyć dowolnego z dołączonych wzorów, najpierw wybierz żądany wzór, klikając go, co natychmiast doda go do wypełnienia, a następnie po prostu chwyć narzędzie Prostokąt (M) i utwórz nowy kształt za pomocą kliknięcia i metoda przeciągania lub bardziej precyzyjna podpowiedź okna.
Jak widać, za każdym razem, gdy używasz wzorka, program Illustrator doda go do panelu Próbki bieżącego dokumentu, gdzie pozostanie, dzięki czemu możesz go szybko użyć później, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Szybka wskazówka: w zależności od tego, co chcesz osiągnąć, możesz użyć dowolnego z dostępnych kształtów geometrycznych lub możesz utworzyć zupełnie nowy od podstaw za pomocą narzędzia Pióro (P), a następnie zastosować do nich projekt wzoru.
5. Jak zastosować wzory do istniejącego kształtu?
5.
W tym momencie widzieliśmy, jak łatwo jest używać narzędzi kształtów, aby utworzyć kształt z wzorem, ale co powiesz na użycie go na istniejącym kształcie, który wcześniej utworzyłeś?
Cóż, sam proces jest w rzeczywistości identyczny, ponieważ wzór działa jak każda inna próbka, co oznacza, że możesz zastosować go do dowolnego istniejącego kształtu, po prostu wybierając go, a następnie ustawiając żądany wzór jako jego wypełnienie.
6. Jak zastosować wzory do tekstu
6.
Chcesz użyć wzoru na fragmencie tekstu? Cóż, zgadnij co, naprawdę możesz i jest to naprawdę łatwe.
Najpierw utwórz segment tekstu za pomocą narzędzia Tekst (T), a następnie po prostu ustaw żądany wzór jako jego wypełnienie.
7. Jak korzystać z panelu opcji wzoru
7.
Do tego momentu rozmawialiśmy o różnych wzorach dostępnych w programie Illustrator i widzieliśmy, jak z nich korzystać, ale co, jeśli chcielibyśmy zacząć tworzyć własne?
Cóż, zanim zaczniemy to robić, musimy poświęcić kilka chwil i zapoznać się z narzędziem i funkcjami, które to wszystko umożliwiają.
W porównaniu z innymi programami program Illustrator jest wyposażony w dedykowane narzędzie do tworzenia wzorków w postaci panelu Opcje wzorka, do którego można uzyskać dostęp, przechodząc do opcji Okno > Opcje wzorka.
Panel domyślnie jest nieaktywny, co oznacza, że aby skorzystać z jego różnych funkcji, musimy najpierw wybrać grafikę, którą chcemy zamienić we wzór.
Po wybraniu grafiki wystarczy otworzyć zaawansowane menu panelu i kliknąć Utwórz wzór.
Gdy tylko klikniemy opcję, oprogramowanie natychmiast przeniesie nas do trybu edycji, włączając różne opcje panelu.
Po wejściu w ten tryb oryginalny kafelek grafiki zachowa pełne krycie, podczas gdy otaczające kopie zostaną przyciemnione do domyślnej wartości 40%.
Szybka wskazówka: jeśli nie chcesz, aby panel Opcje wzorka był cały czas widoczny, możesz osiągnąć ten sam efekt, po prostu wybierając kształt, a następnie przechodząc do Obiekt > Wzorek i naciskając Utwórz, co spowoduje przejście do wzorka Tryb edycji.
7.1. Typ płytki
Pierwszą opcją, którą zobaczysz podczas tworzenia nowego wzoru, jest Typ kafelka, który kontroluje sposób ułożenia kafelków wzoru, na który ma bezpośredni wpływ kształt kafelka. Możesz myśleć o kafelku jako o głównej powierzchni, na której zamierzasz umieścić swoją grafikę.
W zależności od projektu wzoru możesz wybrać jeden z pięciu różnych układów płytek:
Układ siatki zapewnia, że środek każdej płytki jest wyrównany zarówno poziomo, jak i pionowo do środka sąsiednich płytek, przybierając prostokątny kształt płytki graficznej.
Płytki są traktowane jako prostokątne i są ułożone w rzędy, środek tych, które są w rzędach, jest wyrównany w poziomie, a te, które są w naprzemiennych kolumnach, są wyrównane w pionie.
Kafelki są traktowane jako prostokątne i są ułożone w kolumny, środek tych, które są w kolumnach, jest wyrównany w pionie, a te, które są w kolumnach naprzemiennych, są wyrównane w poziomie.
Kafelki są traktowane jako sześciokątne i są ułożone w kolumny, środek tych w kolumnach jest wyrównany w pionie, a te w kolumnach naprzemiennych są wyrównane w poziomie.
Płytki są traktowane jako sześciokątne i są ułożone w rzędy, przy czym środek tych, które są w rzędach, jest wyrównany w poziomie, a te, które są w rzędach naprzemiennych, są wyrównane w pionie.
Jeśli chcesz dostosować kształt domyślnych typów kafelków, możesz to zrobić, klikając narzędzie Płytka wzoru, znajdujące się w lewym górnym rogu panelu, które wyświetli ramkę ograniczającą otaczającą rzeczywisty kształt kafelka.
Następnie możesz dokonać modyfikacji jego formy i rozmiaru, po prostu klikając i przeciągając tworzące go punkty ograniczające w dowolnym kierunku.
Szybka wskazówka: jeśli starasz się, aby kształty były jak najdoskonalsze w pikselach, możesz chcieć trzymać się z daleka od tej opcji, ponieważ jak widzisz, zawsze spowoduje to dziesiętne wartości liczbowe.
7.2. Odsunięcie cegieł
Jeśli szybko bawiłeś się różnymi opcjami typu kafelków, być może zauważyłeś, że w przypadku niektórych z nich, a dokładniej tych „Cegła po”, otrzymujesz inny podzbiór o nazwie Przesunięcie cegieł, który, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na przesunięcie Twoje płytki.
Według Adobe, jeśli używasz typu kafelków Cegła po rzędzie, możesz kontrolować, jaka szerokość kafelków jest przesunięta w pionie przez środki kafelków w sąsiednich rzędach.
Domyślna wartość to 1/2, ale możesz wybrać pomiędzy ośmioma różnymi wartościami alternatywnymi, które dadzą różne wyniki.
Opcja Cegła według kolumny określa, o jaką wysokość kafelków nie są wyrównane środki kafelków w sąsiednich kolumnach.
7.3. Szerokość i wysokość
Następnie mamy szerokość i/lub wysokość, które pozwalają nam kontrolować ogólne wymiary naszej płytki. Jeśli zwiększymy rozmiar naszej płytki poza naszą grafikę, oprogramowanie doda pustą przestrzeń między nimi, zwiększając w ten sposób odległość między płytkami, podczas gdy jeśli pójdziemy w przeciwnym kierunku i zmniejszymy wartości, sąsiednie płytki będą zachodzić na siebie.
W przypadku powtarzających się bezszwowo wzorów, zwłaszcza tych, które wykorzystują tło, doprowadziłoby to do przerwania wzoru, ponieważ ani tło, ani przycięte elementy dekoracyjne nie będą się później poprawnie łączyć.
Gdybyśmy skorzystali z opcji w obecnym przykładzie z piórami, moglibyśmy zwiększyć odstępy między grafiką, zwiększając rozmiar rzeczywistych płytek, ale jest na to lepszy sposób, o czym przekonamy się w kolejnych momentach.
7.4. Rozmiar płytki do sztuki
Za każdym razem, gdy rozpoczynasz proces tworzenia nowego wzoru, szybko zauważysz, że jeśli zmienisz rozmiar jednej z kompozycji kafelka, oprogramowanie zacznie nakładać się na sąsiednie kafelki, co dzieje się ze względu na to, że sam kafelek zachowały te same wartości szerokości i wysokości.
Aby to naprawić, wystarczy włączyć opcję Rozmiar kafelka do sztuki, która natychmiast usunie niepożądane nakładanie się.
Szybka wskazówka: Zauważyłem, że opcja nie zawsze działa z jakiegoś nieznanego powodu, więc być może będziesz musiał przenieść swoją grafikę, a następnie spróbować ponownie, aby działała poprawnie.
Po włączeniu tej opcji możesz zmienić rozmiar dowolnych kształtów kompozycji lub całego projektu, a wzór będzie się odpowiednio aktualizował za każdym razem.
7.5. Przenieś kafelek za pomocą sztuki
Opcja Przenieś kafelek z grafiką robi dokładnie to, co mówi, ponieważ jeśli dostosujesz położenie grafiki podczas procesu tworzenia wzoru, kafelek będzie podążał dalej, bez konieczności używania funkcji Rozmiar kafelka do grafiki, aby przywrócić ją z powrotem. miejsce.
7.6. Rozstaw H i Rozstaw V
Kilka chwil temu rozmawialiśmy o dodaniu przestrzeni między grafiką naszego wzoru, co, jak powiedziałem, powinno być wykonane przy użyciu innej metody niż zwiększanie szerokości i/lub wysokości samej płytki.
W tym miejscu w grę wchodzą odstępy H i V, ponieważ pozwalają zwiększyć lub zmniejszyć odstępy między sąsiednimi płytkami.
Możesz myśleć o tym jako o dodaniu strefy wyściółki, która pozwala na rozmieszczenie grafiki w celu uzyskania bardziej zrównoważonego wzoru.
Domyślnie opcje są wyszarzone, więc musisz włączyć funkcję Rozmiar kafelka do sztuki, aby stały się aktywne.
W przypadku przykładu wtapiania użytego do zilustrowania dostępnych opcji typu kafelka, dostosowanie odstępów H i/lub V kafelka może stworzyć bardziej zrównoważony projekt, jak widać poniżej.
Powodem, dla którego ta metoda jest lepsza niż dostosowywanie szerokości i/lub wysokości kafelka, jest nieprzycinająca natura procesu, ponieważ możesz użyć dowolnej wartości powyżej 0 bez obawy, że przypadkowo zrobiłeś nakłada się na twoją grafikę.
Metoda Szerokość i/lub Wysokość wymaga dodania wartości wypełnienia do bieżących wartości kafelka, a jeśli się pomylisz, może się to skończyć nakładaniem się na grafikę.
7.7. Zachodzić na siebie
Kolejna opcja dotyczy nakładania się płytek i pozwala nam określić, które płytki pojawiają się z przodu, gdy sąsiednie płytki nakładają się, co pozwala nam zmienić orientację dowolnego wzoru.
Osobiście nigdy nie musiałem wprowadzać żadnych zmian w wartościach domyślnych, ponieważ nie robię wielu nakładających się projektów kafelków, ale jeśli to zrobisz, panel Opcje wzorka zapewnia łatwy sposób na zrobienie tego.
Możesz kontrolować nakładanie się w poziomie, wprowadzając najpierw ujemną wartość odstępu H, aby kafelki zachodziły na siebie, a następnie po prostu zmieniając ustawienie z lewej z przodu na prawą z przodu.
Możesz zrobić to samo z pionowym nakładaniem się kafelków, wprowadzając wartość ujemną w polu wejściowym Odstępy w pionie, a następnie zmieniając opcję Nakładanie z góry z przodu na dół z przodu.
7.8. Kopie
Idąc w dół, mamy Kopie, które działają jak tryb podglądu wzoru i pozwalają kontrolować liczbę poziomych i pionowych płytek widocznych podczas procesu tworzenia / poprawiania wzoru.
Zwiększanie lub zmniejszanie wartości nie będzie miało wpływu na rzeczywisty wzór, więc w zależności od złożoności projektu możesz użyć większej lub mniejszej liczby płytek.
Jak widać, wszystkie użyte wartości są liczbami nieparzystymi, dzięki czemu oryginalny projekt kafelka zawsze pozostanie z przodu i na środku kopii.
7.9. Przyciemnij kopie do
Możesz dostosować poziom krycia kopii za pomocą pola wejściowego Dim Copies to, w którym możesz wybrać jedną z predefiniowanych wartości lub wprowadzić własną, która w zależności od intensywności pozwoli ci lepiej widok oryginalnej płytki graficznej podczas procesu tworzenia/dopracowywania wzoru.
Oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba, zawsze możesz go całkowicie wyłączyć, odznaczając go.
Ponownie, wpłynie to tylko na podgląd wzoru, więc użyj dowolnej wartości, która pasuje do twoich potrzeb, ponieważ nie zmieni to ostatecznego projektu.
7.10. Pokaż krawędź płytki
Opcja Pokaż krawędź kafelka, używana w połączeniu z niezaznaczonymi kopiami przyciemnionymi do jednego, pozwala uzyskać wyraźny, nieinwazyjny podgląd tego, jak faktycznie będzie wyglądał wzór, po wyłączeniu pola otaczającego kafelek z grafiką.
Zamiast ciągłego wchodzenia i wychodzenia z trybu edycji wzoru, możesz polegać na tej funkcji, aby zaoszczędzić trochę cennego czasu.
7.11. Pokaż granice próbki
Na koniec mamy opcję Pokaż granice próbek, która, jak sama nazwa wskazuje, wyświetla jednostkową część grafiki, która jest powtarzana w celu stworzenia rzeczywistego projektu wzoru.
Jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu wzorów, ta opcja może pomóc w lepszym zrozumieniu działania procesu powtarzania, pozwalając dokładnie zobaczyć, gdzie muszą znajdować się kształty, aby przejście kafelków wyglądało płynnie.
8. Jak stworzyć nowy wzór programu Illustrator
8.
Chociaż dołączone wzory nie są takie złe, prędzej czy później prawdopodobnie znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz musiał stworzyć nowy, więc jeśli to Ty teraz, zobaczmy, jak to zrobić.
Zakładam, że już poszedłeś naprzód i stworzyłeś powtarzającą się grafikę płytek, co oznacza, że użyjemy tego do stworzenia rzeczywistej próbki wzoru.
W tym przykładzie użyję wzoru fali, który stworzyłem jakiś czas temu, który, jak widać, jest idealnie dopasowany do zewnętrznych krawędzi mojego obszaru roboczego, dzięki czemu przejście będzie płynne w dowolnym kierunku.
Krok 1
Zacznij od wybrania kafelka, a następnie przejdź do Obiekt> Wzór i naciśnij Utwórz, co powinno wywołać panel Opcje wzoru.
Krok 2
Jak widać, Illustrator daje nam podgląd kopii powtarzających się kafelków wzoru, ale ponieważ nie określiliśmy ich szerokości i wysokości, rozmieszcza je, co sprawia, że cały projekt wydaje się nieco chaotyczny. Aby szybko to naprawić, najpierw wyrównamy nasz oryginalny kafelek do środka obszaru roboczego za pomocą panelu Wyrównaj, a następnie zaznaczymy opcję Rozmiar kafelka do sztuki, co powinno natychmiast poprawić sytuację.
Krok 3
Teraz, gdy mamy bardziej przejrzysty podgląd, możemy zacząć dostrajać nasz wzór, a zrobimy to, nadając mu niestandardową nazwę.
Krok 4
Następnie będziemy musieli wybrać typ kafelka dla naszego wzoru.
W moim przypadku, ponieważ mój projekt wzoru fali jest idealnym kwadratem i używa tła, zamierzam wybrać siatkę, ponieważ chcę, aby oprogramowanie powtarzało to zarówno w poziomie, jak iw pionie, aby uzyskać płynne przejście.
Krok 5
Ponieważ używam kwadratowego wzoru dla płytki mojej grafiki, zostawię opcje Odstępy w poziomie i Odstępy w pionie w spokoju, aby moje płytki były idealnie dopasowane do siebie nawzajem.
To powiedziawszy, wszystko, co muszę teraz zrobić, to kliknąć Gotowe, a mój nowy wzór powinien zostać teraz dodany do panelu Próbki jako własna próbka wzoru.
9. Jak edytować istniejący wzór programu Illustrator
9.
Niezależnie od tego, czy jest to wzór zawarty w programie Illustrator, czy taki, który został stworzony na zamówienie, proces edycji projektu wzoru jest w rzeczywistości dość prosty.
Krok 1
Zacznij od otwarcia panelu Próbki, a następnie dwukrotnego kliknięcia żądanej próbki wzoru, co spowoduje wyświetlenie panelu Opcje wzoru.
Krok 2
Jak widać, działa to jako rodzaj trybu izolacji / edycji wzoru, w którym możesz wprowadzić dowolne zmiany w swoim projekcie, niezależnie od tego, czy chodzi o ustawienie różnych kolorów dla niektórych kształtów przy komponowaniu, dostosowanie ich rozmiaru, a może nawet dodanie nowych kształtów i elementy, które natychmiast pojawią się w powtarzających się kopiach kafelków.
Gdy będziesz gotowy, po prostu naciśnij Gotowe, a wszelkie wprowadzone zmiany powinny zostać zastosowane do projektu wzoru.
10. Jak skalować istniejący wzorzec
10.
Widzieliśmy więc, czego potrzeba do zaprojektowania dobrego wzoru i szybko przeszliśmy przez proces tworzenia takiego, ale co by było, gdybyśmy musieli zmienić rozmiar wzoru, który już zastosowaliśmy do kształtu?
Cóż, proces skalowania nałożonego wzoru może okazać się prawdziwym wyzwaniem, ponieważ jeśli spróbujesz zmienić rozmiar kształtu metodą „kliknij i przeciągnij”, szybko zauważysz, że elementy składające się na wzór zachowają te same wymiary.
Jak więc mamy przeskalować istniejący wzorzec?
Najpierw wybierz kształt, do którego zastosowano wzór, a następnie po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie przejdź do opcji Przekształć > Skaluj, co spowoduje wyświetlenie panelu Skala.
Gdy panel jest widoczny, wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że opcja Przekształć wzorce jest zaznaczona, a następnie możesz przejść do skalowania kształtu za pomocą metody Jednolitej lub Niejednolitej, nadając mu niestandardową wartość procentową.
Gdy tylko naciśniesz OK, wzór powinien zmienić swój rozmiar proporcjonalnie do rzeczywistego kształtu, do którego został zastosowany.
11. Jak obrócić istniejący wzór
11.
Kilka chwil temu widzieliśmy, jak skalować istniejący wzór, ale co z sytuacjami, w których musimy go obracać?
Cóż, proces jest w rzeczywistości dość prosty, ponieważ wystarczy wybrać kształt, do którego zastosowano wzór, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i przejść do opcji Przekształć > Obróć. W tym miejscu wpisz niestandardową wartość w polu wprowadzania Kąt, pamiętając o włączeniu opcji Wzorce przekształcania.
Gdy tylko naciśniesz OK, wzór zostanie poddany procesowi obracania wraz z kształtem, do którego został zastosowany.
Otóż to!
Jak widzieliśmy, proces tworzenia dobrego projektu wzoru nie jest trudny do opanowania, o ile zapoznasz się z różnymi aspektami wymaganymi do tego.
Mając to na uwadze, mam nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny i, co najważniejsze, udało Ci się po drodze nauczyć czegoś.
Dalej rozwijaj swoje umiejętności budowania wzorców
Właśnie skończyłem czytać ten szczegółowy artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej? Cóż, jeśli tak jest, masz szczęście, ponieważ poświęciłem czas na stworzenie tej małej listy, która powinna Cię utrzymać na kolejne dni!
Jak tworzyć wzory linii w programie Adobe IllustratorW dzisiejszym samouczku przyjrzymy się szybko procesowi tworzenia zestawu wzorów linii wektorowych w programie Adobe Illustrator, używając jedynie...
Andrei Stefan
14 paź 2019
Wzór wektorowy
Jak stworzyć wzór dywanu z „Lśnienia” w programie Adobe Illustrator W dzisiejszym samouczku będziemy kontynuować Horror Movie Special i nauczymy się tworzyć trippy wzór dywanu z „The ...
Andrei Stefan
15 paź 2018
Wzory
Jak stworzyć wzór z motywem ołówka w programie Adobe Illustrator W dzisiejszym samouczku przyjrzymy się szybko procesowi tworzenia wzoru z motywem ołówka w programie Adobe Illustrator. Naucz się, że możesz to łatwo umieścić...
Andrei Stefan
21 cze 2018
Wzory
Ponad 40 najlepszych nowych wzorów linii (wektor i PSD) Uwielbiasz zasoby projektowe? Sprawdź tę listę niesamowitych wzorów linii z Envato Market i Envato Elements
Melody Nieves
30 gru 2018
Adobe Photoshop
Jak tworzyć wzory i pędzle z efektami półtonów w Photoshopie i Illustratorze W tym samouczku pokażę, czym są półtony i jak uzyskać efekt półtonów. Pokażę Ci również, jak wykonać własne pędzle półtonowe.
Laura Keung
20 mar 2020
Pędzle
Jak stworzyć afrykański świąteczny wzór w programie Adobe Illustrator Ten samouczek pokazuje, jak utworzyć bezproblemowy afrykański świąteczny wzór w programie Adobe Illustrator.
Kaylan Michael
11 kwi 2018
Wzór wektorowy
Szybka wskazówka: jak stworzyć wzór liścia monstery w programie Adobe Illustrator W dzisiejszej krótkiej wskazówce dowiesz się, jak szybko utworzyć wzór liścia monstery w programie Adobe Illustrator.
Natalia Dolotko
16 sty 2018
Wzory
Jak stworzyć zestaw organicznych, ręcznie rysowanych, retro wzorów w programie Adobe Illustrator.Czy zawsze zastanawiałeś się, jak tworzyć bezszwowe wzory w programie Illustrator? Wzory, które wyglądają swobodnie i są przyjemne dla oka? W tym samouczku poznasz...
Laura Keung
08 maja 2018
Wzory
Jak utkać wzór tkaniny Beduinów Sadu za pomocą programu Adobe IllustratorCzy chciałbyś stworzyć splot cyfrowy? Postępuj zgodnie z tym samouczkiem tekstylnym, aby stworzyć piękny splot tkaniny Sadu z Bliskiego Wschodu za pomocą programu Adobe Illustrator.
panna Chatz
11 wrz 2018
Wzory
Jak stworzyć rosyjski wzór ceramiki Gzhel w programie Adobe IllustratorW tym samouczku nauczysz się tworzyć i używać pędzla artystycznego w programie Adobe Illustrator, aby stworzyć tradycyjny rosyjski projekt ceramiki wektorowej o nazwie Gzhel!
Elizaveta Akimova
29 lis 2018
Globalne wpływy